Na kole Draháňským údolím I.

Jelikož tuto projížďku mám rád tak jsem se s ní chtěl s vámi podělit. Jedná se o pohodovou vyjíždku na kole o délce cca. 15km. Tato verze je upravena startem a cílem v Letňanech. Nějaké části jsou řešeny převozem kol v metru. Většina trasy je mimo silnice s větším výskytem automobilů. Povrch trasy je po asfaltu, polních a lesních cestách, korytem potoka (nic strašidelného).

Takže jdeme na to. Začneme u zastávky metra Letňany kde se vydáme ulicí Tupolevova a na světelné křižovatce se vydáme vlevo do ulice Opočenská (cesta vede podél baráčku a polí v klidné časti Letňan) na konci najedeme na most pro pěší a kola přes ulici Kbelská. Za mostkem se dáme doprava ulicí Kytlická (cesta mezi panelákama). Na konci se dáme vpravo do ulice Lovosická (zde bych upozornil na hustější provoz aut) jedeme až na střížkov kde zahneme doprava na ulici Vysočanská. (Toto celé se dá absolvovat metrem Letňany-Střížkov). Vysočanskou (Střelničnou) jedeme až na druhou světelnou křižovatku (u Kauflandu) s ulicí Ďáblická (toto je úsek hodně frekventovaný auty) a zde zahneme doprava. Pokračujeme Ďáblickou až ke křižovatce s Žernoseckou kde přes chodník vjedeme do ulice Akátová (zde už jedeme v klidné časti) po 100 metrech odbočíme vpravo do Kubíkovi ulice a šlapeme do mírného kopečka. Objedeme budovu před náma (domov důchodců) zleva a stojíme před krásným kopečkem na vrch Ládví.

Vyšlapeme kopeček pořád na horu 🙂 (lesní cesta). Nahoře se vydáme doleva a pak hned doprava (asfalt) a pokračujeme pořád rovně. Přejedeme celý vrch Ládví směrem na Chabry. Až uvidíte reklamu Bauhaus nepokračujete dále po asfaltu, ale odbočíme vpravo po polní cestičce až k novejm barákům. Zde se napojíme na cestu u Větrolamu a pokračujeme z malého kepečka po zámkové dlažbě mezi vilkami pořád rovně. Na konci se dame vlevo do ulice Pod Křížem a druhou vpravo do ulice Ládevská zde pokračujeme až na ulici K Ďáblicům (kde je zase vyšší provoz) dáme se doprava a na “stopce” doleva pod most. Na další stopce se dáme doprava a pojedeme podle předpisů jednosměrkama ulicí Bolebořská. Na konci se dáme do leva na ulici Měděnecká a pokračujeme ulicí Pod Zámečkem kde si to svištíme z parádního kopce dolů. Na autobusové točně jedeme vlevo po asfaltu ulicí K Draháni. Zde mineme nějaký bio rybník a pokračujeme po “polňačce” do Draháňské rokle (údolí).

Zde pro dnešek končíme a zítra trrasu dokončíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *