Na kole Draháňským údolím II.

Včera jsem vás opustil na začátku Draháně tak dneska pokračujeme. V Draháni není kde zabloudit prosté se držte podél potoka který se nečekané jmenuje Drahánský. Bude vás čekat úžasná cesta z kopce podél potoka, občas bude potřeba přebrodit ho, někdy pojedete v něm prostě super.

Když projedete celým údolím dojedete k Vltavě tam se dáte doleva (doprava jsou Kralupy nad Vltavou) podél ní a budete se jí držet až na asfaltku. Tato ulice se jmenuje V Zámcích a už pomalu začíná civilizace. Sem tam nějaký barák. Pojedete pořád rovně a na točně autobusů se dáte doprava kolem Trojského útulku. Ten objedete aby jste ho měli pořád po levé ruce a jste zase u Vltavy. Jde najdete přívoz do Suchdola. Jeďte pořád rovně podél řeky až přijde malinkaté stoupání a dostanete se na cestu pod pražskou ZOO. Zde se napojíte na ulici Povltavská. Pokračujete dále (po levé ruce uvidíte Trojský zámek) dokud neuvidíte lávku pro pěší. Před ní se dáte doleva a vyjedete na Trojskou lávku a přejedete Vltavu. (jsou tam značky “Cyklisto veď kolo”, toho si nevšímejte protože se tam jede báječně).

Dostáváte se na Císařský ostrov, kde se můžete občerstvit a po odpočinku pokračovat přes další most do Stromovky. Při vjezdu podjedete železniční most a na konci se dáte doleva. Po velkeé asfaltové cestě pojedete pořád rovně. To, že jste nezabloudili poznáte, že budete mít po levé ruce plot od areálu Výstaviště. Pojedete pořád dál až pred hlavní vchod Výstaviště.

Zde přejedete prostranství kolem vodotrysků a pojedete podé ulice U Výstaviště, podjedete železniční most a v ulici Partyzánská odbočíte vpravo do ulice Na Zátorách (zde je již kvalitní dopravní ruch). Pojedete pořád rovně dokud neuvidíte po levé ruce stanici metra Nádraží Holešovice na trase C. Tam sesednete z kola, koupíte si lístek (stačí za 18,- Kč) kolo jede zadarmo a hurá do metra. V metru se dáte do prava a vyčkáte příjezdu soupravy. Po příjezdu nasednete a hurá do Letňan.

V Letňanech vše začalo tak to zde i skončí. Přeji mnoho úspěšných kilometrů na kole bez nehod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *