Sailor Jerry

Není to žádná kreslená postavička námořníka jakou by jste čekali podle názvu, ale vynikající jemný karibský kořeněný rum. Při slově rum se každému vybaví klasickej tuzemák. Tak jestli máte rádi tohle, tak to dál ani nemusíte číst, protože tenhle nemá s tuzemákem vůbec, ale vůbec nic společného. Kdo ho někdy ochutnal asi ví o čem mluvím, prostě Jerry patří mezi alkoholovou elitu. Jestli znáte jeho komerčnějšího kamaráda Captaina Morgana tak si jeho chuť vynásobte 10x a trochu se přiblížíte jeho úžasné chuti.

Složení tohoto rumu obsahuje podle původní receptury námořníka Jerryho vanilku, hřebíček, zázvor, limetku a skořici. Rum byl té doby oblíbeným nápojem drsných, potetovaných amerických námořníků. Žádnému z nich se však nepovedlo překonat exotickou chuť, jakou vytvořil právě Sailor Jerry.

Něco málo o člověku který udělal tak vynikající pití:

“Sailor Jerry” Collins, původem z Honolulu, byl mimo jiné i uměleckým tatérem, který položil základy klasické tatérské školy. Jeho známou „hula girl“ najdete na etiketě lahve. Na její vnitřní straně je vyobrazena pokaždé jiná svůdná žena. Díky této raritě se stal předmětem nejednoho sběratele. Sailor Jerry je pohřben na hřbitově “Punchbowl”, který je položen ve vyhaslém kráteru sopky na Honolulu.

Oficiální stránka: http://sailorjerry.com/

Objem: 0,7 l

% alkoholu: 40

Cena: cca. 450,- Kč

Tento super kousek z rumového království nehledejte nikde v supermarketu, tam by jste ho těžko našli. Sehnat se dá lehce na každém netovém obchodě s alkoholem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *